Inhalatory i Nebulizatory  Jest 3 produktów.

Inhalatory i Nebulizatory
Inhalatory i nebulizatory to urządzenia, kórych nie może zabraknąć w domowej apteczce. Szczególnie wtedy, kiedy na świecie pojawia się dziecko. Dostarczane w inhalacji leki działają rozkurczowo, ułatwiają wkrztuszenie wydzieliny oraz działają przeciwzapalnie.

Inhalator i nebulizator mimo, że zastosowanie mają to samo to działanie jest nieco inne i przeznaczone dla określonej grupy pacjentów.


Inhalator jak sama nazwa wskazuje służy do inhalacji czyli aplikowania do płuc i oskrzeli określonej grupy leków w formie pary lub areozolu. Niekiedy na rynku spotkać można urządzenia o nazwie inhalator - nebulizator. Nazw inhalator i inhalator - nebulizator można używać właściwie zamiennie a tylko doświadczeni użytkownicy znają różnicę. Jaką? Nebulizator nie wymaga synchronizacji leku z oddechem co jest konieczne przy użyciu tradycyjnego inhalatora. Nebulizator z medyczynego punktu widzenia przeznaczony jest zatem bardziej dla małych dzieci i niemowląt.

Jaki inhalator wybrać? To pytanie zadają sobie chyba wszyscy rodzice przed zakupem. Aby wybór okazał się trafny i spenił oczekiwania co do zastosowania warto wiedzieć, że inhalatory dzielim na dwie grupy. Najpopularniejsze i najcześcieje kupowane są inhalatory kompresowe nazywane również tłokowymi lub pneumatycznymi. Działanie takiego inhalatora polega na wytwarzaniu pędu powietrza, który dostarcza lek do jamy ustnej i nosa pacjenta i dalej do oskrzeli i płuc. 

Inny typ to inhalatory ultradźwiękowe, które lek przenoszą dzięki wytwarzanym przez inhalator ultradźwiękom. Inhalatory te dzieki zastosowaniu technologi ultradźwiękowej wytwarzają bardzo drobne cząsteczki przez co inhalacja jest szybsza i bardziej efektywna.

Zatem wybierając inhalator czy nebulizator dla dziecka należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy: czas inhalacji, głośność wygląd i wielkość wytwarzanych cząsteczek. Warto również przyjeżeć się zawartości akcesoriów. Chodzi głównie o maseczki. Należy dobrać odpowiednią do wielkości twarzy dziecka. Jeśli z inhalatora czy nebulizatora ma korzystać więcej osób to koniecznie trzeba tych maseczek kupić więcej.

Czy wiesz, że...

Gwarancja 30 DNI

Możliwość zwrotu towaru w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

Darmowa dostawa od 599 zł

Przy zakupach za minimum 599zł bezpłatny transport.

Nawet 5 lat gwarancji

Zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności.

Bezpieczne zakupy

Sprawdzony i zaufany dostawca rozwiązań dla zdrowia.

Wsparcie techniczne

Nasi konsultanci dostępni przed, w trakcie i po zakupie.