Wellness  Jest 10 produktów.

Wellness
Wellness to nie tylko zdrowy tryb życia (aktywność fizyczna, woda i dieta). Wellness to również urządzenia tj. lampy antydepresyjne, lustra na pdoczerwień czy maty ogrzewające, które dzięki emisji ciepła odprężą nasze ciało i pobudzą organizm do działania.

Myśląc o Wellness należy mówić o zdrowym trybie życia? Choć niekiedy tłumaczy się to jako stan dobrego samopoczucia.  

Zdrowy nie oznacza jednak stan braku choroby. Zdrowy tryb życia oznacza w tym przypadku równowagę w organizmie, która sprawia, że nie czujemy się przemęczeni, zestresowani, czy też chorzy. Wellness to kolejna światowy trend. Co to dokładnie oznacza? A dokładnie to, że kiedyś była wielka moda na kupowanie magnetowidów, później stały modne się komputery PC, następnie komórki, a dziś taką mamy na laptopy – i kupują je konsumenci na całym świecie – o tyle przewiduje się, że kolejnym takim trendem zakupowym jest wellness. Dlaczego? Ten nowy trend wyznacza rozwój ludzi, którzy są między czterdziestym a sześćdziesiątym rokiem życia i najważniejszym dla nich aspektem staje się zdrowie, odchodząca w przeszłość witalność, niespożyte siły, energia. 

To pokolenie – nazwane w Stanach Zjednoczonych „baby boomers” – pragnie zatrzymać największy skarb - swoją młodość. I dlatego, jak grzyby po deszczu powstawały wszelkiego rodzaju firmy, które świadczą usługi związane z dobrym zdrowiem, poprawą samopoczucia, aktywność fizyczną– wszelkie fitness kluby, spa, baseny, aquaparki, salony urody, które służą jednemu – przywróceniu dawnego stanu zdrowia.

Ale jakie konkretnie elementy składają się na wellness? Podstawą jest aktywność fizyczna. Nie unikniemy jej i zdecydowanie należy poszukać dyscypliny, która przede wszystkim dostarcza nam satysfakcji. Ile musi być tej aktywności? Dr Louis Ignaro (lauret nagrody Nobla w dziedzinie medycyny z zakresu kardiologii) uważa, że wystarczy codziennie przez 30 min się pocić po to, aby uwolnić endorfiny.

Ale aktywność to nie wszystko. Na wellness składa się również dobrze zbilansowana dieta oraz woda, które w odpowiedni sposób nawilżą nasz organizm. Z pomocą przychodzą również produkty, które wspierają relaksację np. po ciężkim treningu i zadbają o stan naszego ciała. Urządzenia takie jak lampy antydepresyjne, lustra na podczerwień czy maty ogrzewające zmniejszają napięcie, niwelują bóle mięśni i stawów a uczucie dobrego samopoczucia rozprzestrzenia się w ciele. To właśnie emitujące ciepło sprawia też, że czujemy się dobrze, ponieważ ciepło odpręża i pobudza organizm.

Czy wiesz, że...

Gwarancja 30 DNI

Możliwość zwrotu towaru w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

Darmowa dostawa od 599 zł

Przy zakupach za minimum 599zł bezpłatny transport.

Nawet 5 lat gwarancji

Zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności.

Bezpieczne zakupy

Sprawdzony i zaufany dostawca rozwiązań dla zdrowia.

Wsparcie techniczne

Nasi konsultanci dostępni przed, w trakcie i po zakupie.