Wagi Niemowlęce  Jest 4 produktów.

Wagi Niemowlęce

Wagi niemowlęce to urządzenia pozwalające na bieżąco monitorować wagę noworodka, jednocześnie monitorując jego rozwój. Waga  po każdym badaniu przesyła wyniki ważenia za pomocą łącza Bluetooth® na dedykowaną aplikację dostępną na smartfonie lub iPhone.

… regularne ważenie dziecka jest niezwykle istotne? W zadaniu pomogą wagi niemowlęce 

Zanim urodzisz, czytasz, że Twoje dziecko przy porodzie będzie ważyło 3600 gramów i mierzyło 54 centymetry. Jednak gdy następuje wspaniały dzień narodzin, często okazuje się, że syn lub córka zupełnie nie mieszczą się w wagowej, lub wzrostowej normie. Czy to znaczy, że z niemowlęciem jest coś nie tak? Oczywiście, że nie! Normy to wartości przeciętne, uśrednione pomiary dla wszystkich dzieci. Aby uniknąć niepotrzebnych niepokojów, warto spoglądnąć wstecz i zapytać swoich rodziców i dziadków, jaką wagę przy porodzie i w dzieciństwie mieli członkowie Twoje rodziny. Zresztą wystarczającym dowodem na to, że wszystko jest w porządku, jest sprawdzenie wagi i wzrostu swojej i ojca dziecka – z kobiety o wadze piórkowej i męża o wzroście nieprzekraczającym metr siedemdziesiąt nie spodziewajmy się niemowlęcia, który zmieści się w średnich wartościach! Warto również pamiętać, że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym zazwyczaj ważą więcej od swoich rówieśników karmionych naturalnym pokarmem.

Najważniejsze dla zdrowego rozwoju dziecka nie jest więc wcale mieszczenie się w wyznaczonych „widełkach”, ale brak znaczących wahań we wzroście. Powodem do niepokoju powinny być na przykład zmiany w przybieraniu na wadze – gdy w jednym miesiącu dziecko mieści się w górnym piątym centylu krzywej wagowej, a dwa miesiące później spada do dolnego, piątego centyla.

Oprócz ważenia samego dziecka, wagi niemowlęcej warto użyć do sprawdzenia, ile dziecko oddaje moczu, poprzez ważenie pieluszki. Ten zabieg ważny jest szczególnie podczas choroby, aby kontrolować poziom wody w organizmie i uniknąć tak niebezpiecznego odwodnienia.

A co robić, gdy dziecko traci na wadze? Po pierwsze należy przyjrzeć się częstotliwości karmienia – jeżeli odstępy są zbyt duże, na przykład, gdy dziecko nie budzi się samo na karmienie w nocy, to może być to powodem zaburzeń wagi. Nie każde dziecko sygnalizuje głód i wtedy karmienie na żądanie po prostu się nie sprawdza. Po drugie, należy przyjrzeć się samej technice karmienia. Możliwe, że dziecko nie przyssało się wystarczająco mocno, przez co do żołądka wraz z mlekiem dostaje się duża ilość powietrza. Żołądek jest pełen, więc dziecko nie chce jeść, pomimo że ilość pokarmu nie była wystarczająca. Po trzecie, problemem może być zbyt mała ilość pokarmu u matki. Wtedy trzeba postarać się zmodyfikować swoją dietę, a gdy to nie przyniesie efektów, zacząć uzupełniać żywienie dziecka o mleko modyfikowane.

Czy wiesz, że...

Gwarancja 30 DNI

Możliwość zwrotu towaru w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

Darmowa dostawa od 599 zł

Przy zakupach za minimum 599zł bezpłatny transport.

Nawet 5 lat gwarancji

Zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności.

Bezpieczne zakupy

Sprawdzony i zaufany dostawca rozwiązań dla zdrowia.

Wsparcie techniczne

Nasi konsultanci dostępni przed, w trakcie i po zakupie.