Termometry Elektroniczne   Jest 16 produktów.

Termometry Elektroniczne

Termometry Elektroniczne lub termometry mobilne dokonują pomiaru temperatury ciała w czasie rzeczywistym. Za pomocą termometra z aplikacją możliwe jest szybkie i łatwe przesyłanie wartości pomiarowych na smartfon lub iPhone. Z aplikacją możesz śledzić temperaturę i ogólny stanu zdrowia całej rodziny.

Termometry Elektroniczne lub termometry mobilne dokonują pomiaru temperatury ciała w czasie rzeczywistym. Za pomocą termometra z aplikacją możliwe jest szybkie i łatwe przesyłanie wartości pomiarowych na smartfon lub iPhone. Z aplikacją możesz śledzić temperaturę i ogólny stanu zdrowia całej rodziny.

… od upuszczania krwi po termometry elektroniczne - sposoby na gorączkę kiedyś i dzisiaj 

Termometry elektroniczne nazywane również termometrami mobilnymi obecne są na rynku od mniej więcej dekady. Wcześniej, dużą popularnością obok tradycyjnych termometrów, cieszyły się te w formie bezdotykowych pasków przykładanych do czoła. Pozwalały one na szybki, ale niedokładny pomiar. Na szczęście postęp technologiczny pozwolił na rozwiązanie tego problemu. Termometry elektroniczne dostępne w ofercie naszego sklepu zapewniają jednocześnie szybkość pomiaru i wysoką dokładność.

A jak mierzono temperaturę wcześniej? Co ciekawe, pierwsze termometry pojawiły się dopiero … w połowie XIX wieku. Do tego czasu temperatury nie mierzono, a leczenie dostosowywano do objawów: pocenia, drgawek, majaczenia.

W czasach starożytnych i średniowieczu uważano, że gorączka jest chorobą i trzeba ją leczyć za wszelką cenę. Dopiero w czasach renesansu odkryto, czym ona naprawdę jest, a więc przejawem mobilizacji organizmu do walki z chorobą. Mimo to również później, jeszcze w XIX wieku, poradniki zdrowotne dla laików przyczyny gorączki ograniczały do zranień, „złego powietrza”, tłumienia w sobie agresji („gotowanie się krwi”), problemów jelitowych i wystawienia na ekstremalny upał lub chłód. Co ciekawe, również dzisiaj lekarze nie są w stanie zawsze określić przyczyny wystąpienia gorączki. Stan taki nazywany jest po prostu „gorączką o nieznanej przyczynie”. W historii można znaleźć również wiele ciekawych, czasem przerażających sposobów obniżania nadmiernie wysokiej temperatury ciała. Do początku osiemnastego wieku szeroko stosowane było m.in. upuszczanie krwi lub przykładanie pijawek. Cel był ten sam – pozbycie się „zatrutej krwi” z organizmu.

Na szczęście obecnie mamy leki skutecznie obniżające gorączkę i narzędzia umożliwiające jej szybki pomiar. Termometry elektroniczne najnowszej generacji, które znajdziecie Państwo w naszym sklepie, to m.in. ciągły pomiar temperatury i alarm w sytuacji przekroczenia ustawionej przez nas wysokości. Termometry mobilne to doskonałe rozwiązanie dla rodziców chorych dzieci. Już nie musimy budzić się co dwie godziny i nerwowo biec do dziecka sprawdzić  temperaturę – wystarczy termometr w formie plastra przyklejonego do skóry dziecka. Na takie rozwiązanie zdecydowała się firma Koogek. Termometr Koogek KSBT1 dedykowany jest głównie najmłodszym członkom rodziny. Urzadzenie wyposażone zostało w łączność Bluetooth i plastry, kóre utrzymują stały kontakt urządzenia z ciałem dziecka. Termometr pozwala czuwać nad temperaturą przez 24h/dobę. Pomiar odbywa się stale co 2 min z dokładnością ± 0,05 ℃.  

Czy wiesz, że...

Gwarancja 30 DNI

Możliwość zwrotu towaru w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

Darmowa dostawa od 599 zł

Przy zakupach za minimum 599zł bezpłatny transport.

Nawet 5 lat gwarancji

Zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności.

Bezpieczne zakupy

Sprawdzony i zaufany dostawca rozwiązań dla zdrowia.

Wsparcie techniczne

Nasi konsultanci dostępni przed, w trakcie i po zakupie.