Spirometry Domowe   W tej kategorii nie ma produktów.

Spirometry Domowe

Spirometry domowe to inaczej aparaty do mierzenia pojemności płuc. Dokładnie rejestrują ilość wdychanego i wydychanego powietrza, oraz jego szybkość. Dzięki współpracy z aplikacją mobilną urządzenia umożliwiają przesłanie i zapisywanie wyników na smartfonie czy iPhonie. 

… mała pojemność płuc oznacza problemy zdrowotne? Mierz ją regularnie Spirometrem Domowym!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego brakuje Ci oddechu, gdy idziesz, gdy biegniesz? Powodem może być astma, odma, ale również … mała pojemność płuc. W zbadaniu co jest rzeczywistym powodem płytkiego oddechu, pomoże spirometr domowy.
Nowoczesne spirometry to ważne rozwiązanie dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego: astmę, COPD (przewlekła obturacyjna choroba płuc), przewlekłe zapalanie oskrzeli, czy odmę. Spirometry domowe mogą pomóc we wczesnym wykryciu tych schorzeń. A prawdopodobieństwo, że choruje się na jedną z nich, jest duże – trzysta milionów ludzi na świecie zmaga się z astmą, a dwieście milionów z COPD. Ponadto spirometry mobilne zapewniają regularną kontrolę przebiegu choroby i skuteczności leczenia tej choroby. Co warte podkreślenia spirometry te mają tę samą dokładność co aparaty szpitalne. 
Jeżeli okaże się, że przyczyną niskiej pojemności płuc nie jest jednak choroba, ale fizjologia, to czy warto ją zwiększać? Każdy z nas odpowie: tak, o ile chce się osiągać lepsze wyniki podczas treningu. No dobrze, ale czy rzeczywiście to jedyna korzyść? Innymi słowy – czy warto rozwijać pojemność płuc ze względów zdrowotnych?
Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Zwiększona pojemność płuc to przecież większa dawka tlenu dostarczana naszemu organizmowi z każdych oddechem. A więcej tlenu we krwi, mięśniach, mózgu, to:

  • bardziej proporcjonalna sylwetka poprzez rozwój mięśni szkieletowych,
  • regulacja ciśnienia krwi,
  • większa tolerancja glukozy,
  • wyższa efektywność w pracy i efekty psychologiczne,

Jak więc możemy zwiększyć pojemność płuc? Najlepszym, przynoszącym długotrwałe efekty sposobem, jest regularny ruch. W szczególności należy skupić się na tzw. sportach aerobowych takich jak kolarstwo, biegi długodystansowe, czy pływanie. Te dyscypliny, w odróżnieniu od sportów anaerobowych, skupionych na wzmacnianiu mięśni, poprawiają krążenie i zwiększają wydolność płuc. Trenując, miej zawsze przy sobie spirometr domowy, aby sprawdzać, jak Twoje ćwiczenia wpływają na  poprawę funkcjonowania układu oddechowego.

Czy wiesz, że...

Gwarancja 30 DNI

Możliwość zwrotu towaru w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

Darmowa dostawa od 599 zł

Przy zakupach za minimum 599zł bezpłatny transport.

Nawet 5 lat gwarancji

Zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności.

Bezpieczne zakupy

Sprawdzony i zaufany dostawca rozwiązań dla zdrowia.

Wsparcie techniczne

Nasi konsultanci dostępni przed, w trakcie i po zakupie.