Monitory EKG  Jest 9 produktów.

Monitory EKG

Monitory EKG to nowoczesne, przenośne urządzenia mobilne do monitorowania pracy serca - fal EKG. Te często niewielikich rozmiarów holtery EKG służą do diagnostyki rzadko występujących objawów sugerujących arytmię serca. A wczesne wykrycie nieprawidłowości pozwala zapobiec rozwojowi choroby. Działanie kieszonkowych monitorów EKG jest bardzo prost...

Monitory EKG to nowoczesne, przenośne urządzenia mobilne do monitorowania pracy serca - fal EKG. Te często niewielikich rozmiarów holtery EKG służą do diagnostyki rzadko występujących objawów sugerujących arytmię serca. A wczesne wykrycie nieprawidłowości pozwala zapobiec rozwojowi choroby. Działanie kieszonkowych monitorów EKG jest bardzo proste. Urządzenie rejestruje czynności elektryczne serca za pomocą specjalnych elektrod. Wykres przebiegu krzywej EKG pojawia się na ekranie połączonego z monitorem urządzenia - telefonu lub tabletu. Wszystkie przenośne, aparaty EKG to urządzenia, które świetnie sprawdzają się przy badaniach w warunkach domowych. Dzięki możliwości całodobowej obserwacji i włączeniu odpowiedniej terapii monitor EKG może skutecznie uchronić przed zabiegiem aplacj

Monitory EKG pozwalają wykryć objawy poprzedzające zawał? 

Choroby serca są najczęstszą przyczyną zgonu wśród Polaków. Rok do roku śmierć z tego powodu ponosi około 60 000 osób. Wśród nich prawie połowa to zawały. Monitory EKG to szansa na lepszą profilaktykę chorób serca i zmniejszenie tych tragicznych statystyk.

Do tej pory badanie serca metodą Holtera były możliwe wyłącznie w placówkach medycznych. Badania są zazwyczaj zlecane chorym raz na pół roku, raz na rok. Jednak tak rzadkie badania nie pozwalają na wykrycie nagłych zmian w pracy serca. Przecież sygnały o nadchodzącym zawale serca pojawiają się najwcześniej miesiąc przed jego wystąpieniem, a często dopiero kilka godzin przed! Naprzeciw tej palącej potrzebie wychodzą monitory EKG, dostosowane do całodobowego użytku domowego. KardiaMobile 6L Alivecor - 6-kanałowy monitor EKG nowej generacji, to najdokładniejsze mobilne urządzenie do pomiaru fali EKG i wszelkich zaburzeń rytmu serca w dowolnym czasie i dowolnym miejscu. Z KardiaMobile 6L badanie wykonasz w mniej niż 30s!

Monitory EKG badają rozwój arytmii serca. Migotanie przedsionków, najczęstszy rodzaj arytmii, należy do jednej z bezpośrednich przyczyn wystąpienia zawału, tak więc kontrolując rozwój arytmii, monitoruje się również zagrożenie niedotlenieniem mięśnia sercowego.

Badania opublikowane przez American Heart Association wykazały, że u osób używających monitorów EKG dwa razy w tygodniu wykrywalność migotania przedsionków była aż czterokrotnie wyższa niż w grupie badanych w tradycyjny sposób.

Co zaskakujące, najnowsze urządzenia do automatycznego pomiaru i interpretacji wyniku echo serca czyli EKG prześcigają w dokładności … lekarzy kardiologów.  Jedno z takich rozwiązań, technologia iRhytm, okazało się skuteczniejsze od lekarzy, w przypadku czternastu z analizowanych szesnastu rodzajów arytmii!

Widać więc, że mZdrowie, a wraz z nim monitory EKG, to nie tylko rozwiązanie pozwalające na regularną kontrolę pracy serca w warunkach domowych. Najbardziej zaawansowane modele to dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji również lepsza niż w placówce medycznej wykrywalność. Coś, o czym nam się nawet nie śniło. Na szczęście cena tych urządzeń nie jest już zaporowa – to wydatek rzędu kilkuset-dwóch tysięcy złotych.

Czy wiesz, że...

Gwarancja 30 DNI

Możliwość zwrotu towaru w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

Darmowa dostawa od 599 zł

Przy zakupach za minimum 599zł bezpłatny transport.

Nawet 5 lat gwarancji

Zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności.

Bezpieczne zakupy

Sprawdzony i zaufany dostawca rozwiązań dla zdrowia.

Wsparcie techniczne

Nasi konsultanci dostępni przed, w trakcie i po zakupie.