Dyfuzory Powietrza i Aromaterapia   Jest 3 produktów.

Dyfuzory Powietrza i Aromaterapia

Dyfuzory Powietrza i Aromaterapia to urządzenia, które przy pomocy olejków eterycznych pozwalają na rozpowszechnianie w pomieszczeniach przyjemnych zapachów. Aromaterapia w znaczny sposób obniża poziom stresu i pozwala na relaks Twojego organizmu. Dzięki ultradźwiękom urządzenia są wyjątkowo ciche, co zapewnia spokojny sen.

Dyfuzory Powietrza i Aromaterapia to urządzenia, które przy pomocy olejków eterycznych pozwalają na rozpowszechnianie w pomieszczeniach przyjemnych zapachów. Aromaterapia w znaczny sposób obniża poziom stresu i pozwala na relaks Twojego organizmu. Dzięki ultradźwiękom urządzenia są wyjątkowo ciche, co zapewnia spokojny sen.

... najzdrowsza jest aromaterapia z użyciem dyfuzorów? 

Jeszcze kilka lat temu bardzo modne były wszelkiego rodzaju odświeżacze do powietrza. Jednak dzisiaj nasza świadomość dotycząca zdrowego stylu życia jest większa. Rezygnujemy z tych sztucznych, pełnych chemii aromatów, zastępując je dyfuzorami do aromaterapii z naturalnych składników.

Od setek lat aromaterapię, tyle że naturalną, stosuje się w celach leczniczych. Aromaterapia stosowana jest z powodzeniem nie tylko w Azji, skąd się wywodzi, ale również na całym świecie. Wdychanie naturalnych zapachów służy głównie odstresowaniu. Odprężające aromaty sprawiają, że wieczorem łatwiej zasypiamy, a rano budzimy się odprężeni i zrelaksowani. To właśnie po nie powinniśmy sięgać w pierwszej kolejności, zanim weźmiemy kolejną serię tabletek. Dlaczego? Są one zdecydowanie mniej inwazyjne od lekarstw, bo w odróżnieniu od nich, w całości wydalane są z organizmu i to już w ciągu czternastu godzin.

Stosowanie olejków eterycznych jest również częstym uzupełnieniem tradycyjnych metod leczenia. Aromaterapię wykorzystuje się pomocniczo w takich dolegliwościach jak: przeziębienia, bóle głowy, bóle menstruacyjne, bóle artretyczne i reumatyczne, zaburzenia trawienne, infekcje skórne, bezsenność i problemy z koncentracją. Ważne, aby pamiętać, że z aromaterapii, mimo łagodności jej formy, nie może korzystać każdy. Unikać jej powinny osoby z astmą, podwyższonym ciśnieniem, napadami epilepsji czy z zaburzeniami nerwowymi.

Najbezpieczniejszą formą aromaterapii jest forma wziewna, czyli aromaterapia dyfuzorami. Dużo gorszą metodą jest wmasowywanie olejków eterycznych bezpośrednio na skórę – mogą ją podrażniać i powodować alergie. Ponadto, wcierając olejki w ciało, musimy odczekać aż dwanaście godzin przed wyjściem na słońce. Ostrożnie należy również podchodzić do tzw. kominków zapachowych – podgrzanie olejków powyżej 40 stopni powoduje utratę leczniczych właściwości.

Pamiętajmy również, że olejek olejkowi nierówny. Do aromaterapii dyfuzorami stosujmy tylko te pochodzące z naturalnych składników i mechanicznie wyciskane z rośliny (w odróżnieniu od tych produkowanych przy użyciu technik chemicznych), to produkt pełnowartościowy.

Czy wiesz, że...

Gwarancja 30 DNI

Możliwość zwrotu towaru w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

Darmowa dostawa od 599 zł

Przy zakupach za minimum 599zł bezpłatny transport.

Nawet 5 lat gwarancji

Zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności.

Bezpieczne zakupy

Sprawdzony i zaufany dostawca rozwiązań dla zdrowia.

Wsparcie techniczne

Nasi konsultanci dostępni przed, w trakcie i po zakupie.