Monitory Jakości Powietrza  Jest 6 produktów.

Monitory Jakości Powietrza

Monitory Jakości Powietrza to urządzenia do analizy podstawowych parametrów stanu powietrza w czasie rzeczywistym. W połączeniu z aplikacją mobilną śledzą źródła i pochodzenie zanieczyszczeń z otoczenia towrząc mapę zanieczyszczenia powietrza. Zebrane dane pozwolą na precyzyjne ustawienia funkcji sterowania dla uzyskania jak najlepszych efektów

Monitory Jakości Powietrza to urządzenia do analizy podstawowych parametrów stanu powietrza w czasie rzeczywistym. W połączeniu z aplikacją mobilną śledzą źródła i pochodzenie zanieczyszczeń z otoczenia towrząc mapę zanieczyszczenia powietrza. Zebrane dane pozwolą na precyzyjne ustawienia funkcji sterowania dla uzyskania jak najlepszych efektów

… o zanieczyszczeniu władze informują nas dużo później niż mieszkańców innych krajów europejskich. Dlatego warto mieć swój własny monitor jakości powietrza.

W ostatnich latach, w wielu większych miastach Polski, powstały serwisy informujące o bieżącym stanie powietrza. Jak grzyby po deszczu wyrosły publiczne monitory jakości powietrza. To na ich podstawie podejmujemy decyzję: pojechać do pracy na rowerze, czy wybrać komunikację publiczną. Niewiele osób wie jednak, że to, co podawane jest nam jako dobry stan powietrza, w innych miastach Europy uznany byłby za … zły.
Normy dotyczące dopuszczalnego zanieczyszczenia powietrza są w Polsce takie same jak w całej Unii Europejskiej. Dotyczą one zarówno związków stałych, jak i gazowych: pyłów zawieszonych (PM2.5 i PM10), ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu, tlenku węgla, metali ciężkich i benzenu. Również dla większości związków chemicznych poziomy informowania i poziomy ogłaszania alarmu smogowego są zbieżne. Jest jednak jeden mały, acz znaczący wyjątek…
W Polsce poziom pyłów zawieszonych w powietrzu, od którego należy informować społeczeństwo o zagrożeniu, jest zdecydowanie niższy niż w innych krajach Europy.
Nie bądźmy gołosłowni. Dla porównania poziomy informowania w Kopenhadze, Londynie i Krakowie: alarm smogowy ogłaszany jest we Francji, Czechach czy na Węgrzech, gdy poziom PM10 osiągnie 80-100 μg/m3. W Polsce – gdy jest on ponad trzykrotnie wyższy – przy 300 μg/m3! Poziom informowania wynosi 200.W naszym kraju mamy więc do czynienia z wyraźnym podwyższeniem poziomu informowania i alarmowego wyłącznie dla pyłów zawieszonych. Nasuwa się od razu podejrzenie o celową manipulację. Skoro dla innych związków chemicznych poziomy takie same, to dlaczego akurat dla pyłów wyższe? Sytuacji nie poprawia fakt, że nowe, wyższe poziomy zostały wprowadzone bardzo niedawno, bo w 2012 roku. Nie jest to więc nieuaktualniona luka prawna, ale celowe działanie, mające na celu uspokojenie społeczeństwa.Co możemy więc zrobić? Trzeba sobie uświadomić, że niebezpieczne przekroczenia stężenia pyłów zawieszonych w powietrzu występują w Polsce bardzo często.
Niestety dużo częściej niż informują nas o tym instytucje publiczne. Dlatego ważne, aby samemu codziennie śledzić wartości zanieczyszczeń, np. przy pomocy własnego monitora jakości powietrza. Warto również zakupić oczyszczacz powietrza.
Pamiętajmy, że tak wysokie poziomy zanieczyszczenia, z jakimi mamy do czynienia w Polsce, sprawiają, że również w naszych własnych domach nie jesteśmy bezpieczni. Z największym nasileniem tego problemu zmagają się mieszkańcy osiedli jednorodzinnych, gdzie źródło emisji to własny piec opalany węglem. Jednak również w blokach normy są przekroczone. Monitorujmy więc na bieżąco poziom zanieczyszczeń przy pomocy monitorów jakości powietrza i stosujmy oczyszczacze powietrza.

Czy wiesz, że...

Gwarancja 30 DNI

Możliwość zwrotu towaru w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

Darmowa dostawa od 599 zł

Przy zakupach za minimum 599zł bezpłatny transport.

Nawet 5 lat gwarancji

Zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności.

Bezpieczne zakupy

Sprawdzony i zaufany dostawca rozwiązań dla zdrowia.

Wsparcie techniczne

Nasi konsultanci dostępni przed, w trakcie i po zakupie.