Budziki Świetlne  Jest 3 produktów.

Budziki Świetlne

Budziki świetlne dzięki stopniowemu rozjaśnianiu światła imitują wschód słońca umożliwiając naturalne przebudzenie. Dzięki aplikacji mobilnej ustawiane są osobiste preferencje poziomu i barwy światła LED oraz sygnał budzenia. Wbudowane w budziki świetlne radio i możliwość podłączenia ulubionej muzyki przez USB pozwala samemu decydować w jakis sp...

Budziki świetlne dzięki stopniowemu rozjaśnianiu światła imitują wschód słońca umożliwiając naturalne przebudzenie. Dzięki aplikacji mobilnej ustawiane są osobiste preferencje poziomu i barwy światła LED oraz sygnał budzenia. Wbudowane w budziki świetlne radio i możliwość podłączenia ulubionej muzyki przez USB pozwala samemu decydować w jakis sposób się obudzisz

Problem ze wstawaniem to nie Twoja wina (a w walce z nim pomogą budziki świetlne)!

Na pewno nie raz zastanawiałeś się, dlaczego poranne wstawanie przychodzi Ci z takim trudem. Pewnie obwiniałeś się za lenistwo i brak dyscypliny. Mamy dwie dobre wiadomości: po pierwsze to nie Twoja wina! Po drugie mamy rozwiązanie tego problemu – budziki świetlne pomogą poradzić sobie z porannym wstawaniem.

Za to, czy budzisz się wyspany, czy nie, odpowiada długość snu i … obecność światła. Gdy jest ciemno, Twój organizm uważa, że nadal jest noc, a więc czas, w którym powinieneś spać ;) Dlatego właśnie dużo łatwiej jest wstać w letni niż w zimowy, ciemny poranek.

Naukowcy zbadali, jak to działa. Konkretna część mózgu, umiejscowiona nad skrzyżowaniem nerwów wzrokowych, odpowiada za regulację naszego rytmu dobowego. Tzw. jądra nadskrzyżowaniowe, bo o nich mowa,  wyznaczają rytm dnia na podstawie światła dziennego. Bodziec w postaci światła daje im sygnał, że nadszedł dzień i mózg rozumie, że pora wstać. Skąd to wiadomo? Gdy w ramach eksperymentu wycięto tę część mózgowia szczurom, zwierzęta zgubiły swój rytm, będąc aktywne w nocy i śpiąc w dzień!

Kolejnym dowodem niech będą zwierzęta z regionów subarktycznych. Ze względu na anomalie w dostępności światła słonecznego, mają okresowo zupełnie zaburzony rytm dobowy. U reniferów zamieszkujących wyspę Svalbard zaobserwowano całodobową aktywność w okresie dnia i nocy polarnej (lato i zima)! Co jeszcze bardziej interesujące, w okresach przejściowych, gdy pojawia się dzień i noc (wiosna, jesień), zwierzęta… wracają do normalnego rytmu dobowego. W nocy śpią, a w dzień są aktywne.

Tak więc, czy będziemy spać pięć, czy osiem godzin, poranne wstawanie bladym świtem zawsze będzie dla nas problemem. Odpowiedzialny za to jest zależny od światła, budzik biologiczny, który posiada każdy z nas. Jedyne co może to zmienić, to właśnie budziki świetlne, które oszukają nasz mózg, emitując powoli rozjaśniające się światło, zastępując słońce. Beurer WL75 z aplikacją to świetne rozwiązanie dla osób z problemami ze snem oraz porannym wstawianiem. Niewielkich rozmiarów budzik świetlny zapewnia lekkie i naturalne budzenie dzięki stopniowo rozjaśnianemu światłu imitującemu wschód słońca. 

Czy wiesz, że...

Gwarancja 30 DNI

Możliwość zwrotu towaru w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

Darmowa dostawa od 599 zł

Przy zakupach za minimum 599zł bezpłatny transport.

Nawet 5 lat gwarancji

Zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności.

Bezpieczne zakupy

Sprawdzony i zaufany dostawca rozwiązań dla zdrowia.

Wsparcie techniczne

Nasi konsultanci dostępni przed, w trakcie i po zakupie.