Pulsoksymetry Na Palec  Jest 7 produktów.

Pulsoksymetry Na Palec

Pulsoksymetry na palec to nieinwazyjny pomiar saturacji krwi, tempo bicia serca oraz indeks perfuzji  Przenośny pulsoksymetr na podstawie odczytu pomiaru obliczają stopień nasycenia hemoglobiny tlenem. Monitorowanie tych wyników podczas ćwiczeń umożliwia kontrolowanie reakcji organizmu na zwiększoną dawkę wysiłku.

Pulsoksymetry na palec to nieinwazyjny pomiar saturacji krwi, tempo bicia serca oraz indeks perfuzji  Przenośny pulsoksymetr na podstawie odczytu pomiaru obliczają stopień nasycenia hemoglobiny tlenem. Monitorowanie tych wyników podczas ćwiczeń umożliwia kontrolowanie reakcji organizmu na zwiększoną dawkę wysiłku.

...odpowiedni poziom tlenu we krwi jest ważny? Zmierzysz go Pulsoksymetrem na palcu

Bez tlenu nie ma życia, to wiemy.  Dlatego staramy się, aby w naszym domu rosły paprotki i inne rośliny produkujące duże ilości tlenu: wężownice, palmy areka, czy rafidofory złote. Zazwyczaj wiemy również, dlaczego pierwiastek ten jest tak istotny, że bez niego nasz mózg nie wykorzystuje pełni swoich możliwości, a mięśnie odmawiają posłuszeństwa. Jednak rzadko kiedy zastanawiamy się, czy tlen, który wdychamy, rzeczywiście dociera tam, gdzie powinien i to w odpowiednich ilościach. Warto więc pomyśleć nie tylko o tym, jakim powietrzem oddychamy, ale również o tym, czy nasze ciało w wystarczającym stopniu „przyswaja” jego składnik – tlen. To, czy w naszej krwi jest odpowiedni poziom tego pierwiastka, sprawdzi pulsoksymetr.
Jeżeli okaże się, że jest go za mało, najczęściej oznacza to,  że:

  • krew nie otrzymuje odpowiedniej ilości tlenu (np. na skutek bezdechu sennego, a nawet nowotworu płuc),
  • „przyswajanie” tlenu przez krew jest zaburzone (np. na skutek anemii – zbyt małej ilości żelaza we krwi),
  • mechanizm przemieszczania utlenowanej krwi jest zaburzony (np. na skutek niewydolności krążeniowej).

Z zapewnieniem odpowiedniej ilości hemoglobiny utlenowanej mogą mieć również problem zdrowe osoby, na skutek zbyt intensywnego rozszerzania treningu lub uprawiania trekkingu na dużych wysokościach.Gdy zmuszamy mięśnie do dużego wysiłku, oddech nie nadąża z dostarczeniem odpowiedniej ilości tlenu do krwi. Skutkiem są zakwasy. W przypadku przebywania w wysokich górach przyczyną jest po prostu niższa zawartość tlenu w powietrzu. Załóż na rękę pulsoksymetr, połącz go z aplikacją na smartfonie i bez obaw o zdrowie uprawiaj sport, który kochasz. W sytuacji zbyt niskiego poziomu wskaźnika saturacji krwi tlenem po prostu zwolnisz tempo biegu/ odłożysz zdobywanie szczytu na następny dzień.
Pulsoksymetr mobilny to również niezastąpiona pomoc dla rodziców niemowląt. Gdy udział krwi utlenowanej gwałtowanie spada, oznacza to, że dziecko właśnie doświadcza zaburzeń w oddychaniu. Jest to szczególnie istotny problem przy niemowlętach, które mimo usilnych prób rodziców śpią na brzuszku. Niemowlę niezbyt sprawnie obraca głowę, a w nocy, podczas snu, może w ten sposób dojść do przyduszenia. 

Czy wiesz, że...

Gwarancja 30 DNI

Możliwość zwrotu towaru w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

Darmowa dostawa od 599 zł

Przy zakupach za minimum 599zł bezpłatny transport.

Nawet 5 lat gwarancji

Zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności.

Bezpieczne zakupy

Sprawdzony i zaufany dostawca rozwiązań dla zdrowia.

Wsparcie techniczne

Nasi konsultanci dostępni przed, w trakcie i po zakupie.